Poczta Interia Logowanie

strona internetowa https://poczta.interia.pl/

Logowanie na Pocztę Interia

Logowanie do Poczty Interia. Portal Interia powstał w 1999 roku. Od samego początku oferował możliwość zakładania darmowej poczty elektronicznej. Początkowo można było utworzyć adres email tylko z końcówką @poczta.fm. Interia zaistniała w wyniku porozumienia firm ComArch i RMF FM. To właśnie dostęp do darmowej poczty był pierwszą usługą, którą zaczęła świadczyć swoim użytkownikom Interia. W lipcu 2020 roku portal Interia został zakupiony przez Polsat.

Czym właściwie wyróżnia się poczta oferowana przez Interię? Warto tu wymienić kilka elementów.

  1. Nieograniczona pojemność. Nie musisz zbytnio martwić się w tym przypadku o usuwanie starych wiadomości i załączników, bo nie ma limitu w wielkości skrzynki pocztowej.
  2. Możliwość stworzenia adresu email z ciekawą końcówką. Login możesz utworzyć z taką końcówką jak: 
    @interia.pl, @interia.eu, @intmail.pl, @adresik.net, @vip.interia.pl, @ogarnij.se, @poczta.fm, @interia.com, @interiowy.pl, @pisz.to, @pasz.to. Stosunkowo niedawno Interia wprowadziła możliwość założenia skrzynki pocztowej w subdomenie hub.pl.
  3. Wygląd skrzynki pocztowej może być zmieniane na różne motywy.
  4. Wysyłane zdjęcia mogą zostać zaprezentowane w postaci galerii online.
  5. Przeglądanie i wygodnie tworzenie nowych wiadomości na wielu urządzeniach.
  6. Poczta posiada zabezpieczenia przed wirusami i spamem.
  7. Wybierając wersję darmową poczty wymagane jest wyrażenie zgody na otrzymywanie informacji handlowych, przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych. Wymóg ten nie obowiązuje w wersji płatnej, której opłata jest naprawdę niewielka bo jedyne 14.76 zł rocznie (cena na kwiecień 2019).

Wymagane parametry przy konfiguracji

Serwer poczty przychodzącej IMAP i POP3 to poczta.interia.pl. Serwer poczty wychodzącej SMTP to również poczta.interia.pl.

Ustawienie zalecane – IMAP: 143 (TLS) , SMTP: 465 (TLS).

Ustawienie alternatywne – IMAP: 993 (TLS) POP3: 110 SPOP3: 995 SMTP: 587.

Płacenie rachunków po zalogowaniu się na Poczta Interia

Po zalogowaniu się do Poczty Interia możesz zacząć za jej pomocą opłacać rachunki online. Po jej aktywowaniu przesyłane faktury muszą być w formacie pliku pdf. Lista obsługiwanych dostawców faktur jest sukcesywnie powiększana. W listopadzie 2020 znalazły się na niej: „AQUANET S.A, Audax Energia sp. z o.o., Canal Plus, Cyfrowy Polsat S.A., EDF Polska Spółka Akcyjna, ENEA Operator SP. z o.o., ENEA S.A., ENERGA-OBRÓT SA, Energia Polska Sp. z o.o, FineMEDIA s.c., GASPOL S.A., Gawex-Media sp. z o.o., Green SA, innogy Polska S.A., ITI Neovision S.A., Juwentus, LINK4 Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., Mann Net Sp. z o.o., MegaNET, Multimedia Polska S.A., NETIA S.A., Orange Polska S.A., Orange, NJU Mobile, P4 Sp. z o.o., Petrus Polska, PGE Obrót S.A., PGNiG Region Karpacki, PGNiG Region Mazowiecki, PGNiG Region Pomorski, PGNiG Region Wielkopolski, PGNiG Region Dolnośląski, PGNiG Region Górnośląski, PGNiG Obrót Detaliczny, POLKOMTEL SP. Z O.O, Polskie Przedsiębiorstwo Energetyczne Konerg S.A., Przedsiębiorstwo PROMAX Sp.j., PRZEDSIĘBIORSTWO WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI W PIASECZNIE SP. Z O.O., SAT-MONT-SERVICE, Sądeckie Wodociągi Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, SOLID GROUP sp. z o.o. sp. k., Tauron Sprzedaż Sp. Z o.o., Telestrada SA, HEYAH, T-Mobile Polska S.A., UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.,, ASTER Sp z o. o., UPC Polska Sp. z o.o, Vectra S.A., Virgin Mobile Polska Sp. z o. o., Wolters Kluwer Polska sp. z o.o., Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp z o.o., ZWiK w Świerklańcu”.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.